Bardzo istotne jest to, abyś pomyślał o sobie, że jesteś sam dla siebie kimś/czymś atrakcyjnym. Jesteś atrakcyjny i niepowtarzalny już z tego powodu, że jesteś. Staraj się dojrzeć do takiego odkrycia. Seks i kontakt z partnerem nie przyniesie ci intensywnej satysfakcji i radości, jeżeli nie uświadomisz sobie, że naprawdę ty, jako całość, jesteś niepowtarzalnym zjawiskiem (fenomenem ? odkrycie naszej niepowtarzalności zależy od naszej dojrzałości w obserwowaniu życia). Bez takiego dowartościowania siebie trudno jest na dłuższą metę dostrzegać atrakcyjność w partnerze, ponieważ w relacjach z osobami nam bliskimi zazwyczaj zachodzi mechanizm projekcji ? swoje niskie poczucie wartości (po jakimś czasie) projektujemy na partnera.


W istocie wszyscy posiadamy naturalną zdolność, by uchwycić swoją niepowtarzalność i atrakcyjność, tak jak potrafimy dostrzec urok zbliżającej się burzy czy kwiatów wyrosłych na trawniku. Jeżeli bardziej otworzymy się na wszystkie nasze poziomy ? wtedy naturalnie będziemy to odczuwali, że jesteśmy kimś atrakcyjnym, ponieważ jesteśmy czymś niepowtarzalnymi jesteśmy częścią życia.

W zasadzie ? zaproponowany tu program odkrywania bogactwa sfery seksualnej pomoże ci odnaleźć sposób
dowartościowania się i swoją atrakcyjność. Zwracając uwagę na te wszystkie obszary nas samych ? z jednej strony
urozmaicamy i niesłychanie wzbogacamy nasze erotyczne i intymne doznania, uatrakcyjniamy nasz kontakt z partnerem, a z drugiej ? lepiej poznajemy siebie, odkrywany ?co jest nie tak? i poprzez to odkrycie wychodzimy
arkana-seksu-ekstaza-i-jednoscz problemu.

Jak wspomnieliśmy powyżej, nasza seksualność przejawia się zarówno poprzez nasze ciało, jak i poprzez emocje, odczucie witalności, poprzez naszą wyobraźnię i umysł, a także poprzez sferę duchową. Sfera duchowa (w obszarze intymności i bliskości z partnerem) to np. doznanie głębokiego spokoju i jedności poprzez seks, doznanie poprzez
wspólną intymność i bliskość radości, że jestem.

Jest to również naładowanie się nowymi chęciami i inspiracjami do życia bardziej autentycznego, do przeżywania świata z głębi nas samych.

powyższy fragment pochodzi z poradnika: Arkana Seksu