Dzisiejsza medycyna w ciągu ostatnich 100 lat dokonała rewolucyjnego postępu. Realne jest zwalczanie ciężkich chorób, na które w przeszłości umierały tysiące osób i brakowało skutecznych medykamentów. Jako przykład można choćby wymienić choroby nowotworowe , które obecnie w dużej mierze można wyleczyć prawie całkowicie. Nasza cywilizacja na najbardziej błahe przypadłości szprycuje się różnego rodzaju środkami . Jednakże istnieje także ciemna strona medalu ? środki te zwalczając np. infekcję niekorzystnie wpływają na inne partie organizmu, co z kolei powoduje kolejne zmiany w organizmie wymagające kolejnej kuracji .

Tymczasem w kompletną odstawkę poszła medycyna naturalna, która korzystając wyłącznie z darów natury jest zdolna leczyć dolegliwości rozmaitego typu bez szkodliwego wpływu na organizm. Oczywiście zawsze znajdą się krytycy , aczkolwiek ja jestem zdecydowanym sympatykiem tego typu leczenia . Mój entuzjazm wynika z faktu, iż sam jestem najlepszym przykładem efektywności takiej kuracji.

Od kilku miesięcy nękały mnie ciągłe kłopoty z wątrobą ? ataki kłującego bólu, cierpiałem na ogólne zmęczenie i kiepskie samopoczucie, a na domiar złego pojawiła się kamica żółciowa. Zjedzenie czegokolwiek tłustego kończyło się dla mnie fatalnie, a o spożyciu nawet małej ilości trunku nie było mowy.

Ostropest w formie ziaren

Kolejne porady u lekarzy nie przynosiły poprawy. Multum leków , na które wydałem mnóstwo pieniędzy nie dawały rezultatów. Postanowiłem więc znaleźć coś czegoś samemu i w Internecie, natknąłem się na opis pewnego zioła pod nazwą ostropest. W życiu bym nie pomyślał , że medycyna naturalna może zdziałać takie cuda! Zakupiłem ostropest w sieci w formie zasuszonych ziarnek . Można je jeść bezpośrednio lub przygotować herbatkę ? ja regularnie jadłem 2 łyżeczki każdego dnia według zaleceń w instrukcji.

Wprawdzie polepszenia nie było widać z dnia na dzień, ale po miesiącu można było zauważyć pewien progres . Po 6 miesiącach przykładnego zażywania , problemy nieomalże zniknęły , a kamienie woreczka żółciowego zmniejszyły się. Kontrole medyczne potwierdziły, że stan mojego zdrowia uległ znacznej poprawie ? chroniczne zmęczenie minęło , w końcu mogę zapomnieć o restrykcyjnej diecie niskotłuszczowej oraz napić się lampki dobrego wina do obiadu .

Tak więc zgadzam się ze zdaniem , iż medycyna naturalna jest godna uwagi , a ostropest jest tego najlepszym świadectwem.