Dotyk ma silny związek z intymnością i emocjonalnością. Pod wpływem czyjegoś czułego dotyku możemy poczuć się bezpiecznie, zharmonizowani emocjonalnie i gotowi do bardziej twórczego patrzenia na życie. Możemy poczuć, że wszystkie sfery nas bardziej stały się jednością, co oznacza, że jesteśmy wewnętrznie skoordynowani i zintegrowani (pomiędzynaszym ciałem, emocjami, myślami i intuicją).


Wiadomo, jak jednocześnie ważny jest dotyk w sferze erotyki. Czułość kochanków to m.in. dotyk. Pełen magnetyzmu erotyzm wyraża się m.in. pełnym pragnienia i czaru dotykiem. Niezwykłe dotykowe doznania erotyczne, które tak bardzo ujmują swoim niewymownym wdziękiem partnerów erotycznych, polegają na swoistej nadwrażliwości dotykowej.

arkana-seksu-ekstaza-i-jednoscMoglibyśmy powiedzieć, że kochankowie w sposób spontaniczny, bez zastanawiania się nad tym, podczas bliskości potęgują siłę doznań dotykowych, stąd słowo ?nadwrażliwość dotykowa?. Moglibyśmy to porównać np. do sytuacji osób niewidomych, które w codziennym funkcjonowaniu znacznie wyostrzają (zwiększają) swoją wrażliwość dotykową, ponieważ rekompensuje im to w jakimś stopniu brak wzroku.

W twórczym posługiwaniu się seksualnością bardzo pomocne jest świadome i celowe ćwiczenie sfery dotykowej. Jednocześnie jest to dla partnerów bardzo przyjemne i stanowi wspaniałe urozmaicenie i poszerzenie stosowanych do tej pory form zbliżeń intymnych.

fragment z poradnika: Arkana Seksu