Wraz z upływem czasu każda skóra potrzebuje zabiegów przywracających jej elastyczność, nawilżenie i sprężystość. Czasami wystarczy stosowanie odpowiednio dobranych kremów, czasami trzeba sięgnąć po bardziej zaawansowane zabiegi w wyspecjalizowanych gabinetach. Często chcemy także pozbyć się szpecących blizn potrądzikowych, przebarwień lub rozstępów. Skuteczne jest zastosowanie w tych przypadkach Dermapenu.

Dermapen

Dermapen to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w medycynie kosmetycznej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii AOVN™ zabiegi z użyciem Dermapenu są bardziej efektywne i bezpieczniejsze. Pacjent bardzo szybko powraca do normalnego trybu życia.

Dermapen dzięki mikrourazom wykorzystuje naturalne właściwości komórek skóry do ich regeneracji.

Dermapen to urządzenie zawierające 12 igieł molibdenowych, nie wywołujących uczulenia. Głębokość nakłuć regulowana jest od 0,25 do 2,5 mm, dzięki czemu można odpowiednio dobrać zakres zabiegu. Regulowana jest również szybkość dokonywania nakłuć. Wibrujące igły mogą poruszać się z prędkością 1300 nakłuć na sekundę. Zarówno głębokość nakłuć, jak i ich szybkość pozwalają na precyzyjne dopasowanie zabiegu.

Dermapen pozwala dostarczać do skóry substancje stymulujące pracę fibroblastów i tym samym pobudza skórę do odbudowy zniszczonych komórek. Dzięki temu zostaje uaktywniona produkcja kolagenu i elastyny, dwóch podstawowych składników gwarantujących zdrowy wygląd skóry.

Wskazania

Dermapen jest urządzeniem o niewielkich rozmiarach (przypomina cienką okrągłą latarkę). Te niewielkie rozmiary sprawiają, że może być użyty w miejscach trudnodostępnych, jak okolice oka czy ust. Doskonale także działa na większych powierzchniach twarzy, szyi, dekoltu, brzucha i ud. Dzięki temu jest urządzeniem uniwersalnym.
Zabiegi przy użyciu Dermapenu szczególnie wskazane są w przypadku:

skóry trądzikowej,
skóry wiotkiej,
przebarwień,
zmarszczek,
• niejednolitego koloru i struktury skóry,
• chęci odmłodzenia cery.

Zabiegi Dermapenem przeprowadzane są w wyspecjalizowanych gabinetach posiadających odpowiednie urządzenie. Jednorazowe igły zapewniają całkowite bezpieczeństwo i chronią przed zakażeniami. W zakresie mezoterapii to najnowocześniejsze urządzenie znacząco skracające okres leczenia oraz zwiększające jego efektywność w porównaniu z innymi metodami.

Źródła:

http://mezoterapiadermapen.pl/technologia-dermapen/

http://zabiegiestetyczne.net.pl/mezoterapia/co-to-jest-mezoterapia/