Popękane naczynka pojawiają się bardzo często na twarzy, co niekorzystnie wpływa na naszą atrakcyjność. Niestety, najczęściej występującą przyczyną ich pojawiania się są predyspozycji genetyczne, dlatego tak trudno im zapobiec. Skóra naczynkowa wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, dzięki czemu pacjent może znacznie zmniejszyć natężenie tego schorzenia. Co więcej, okazuje się również, że pajączki są efektem alergii czy trądziku różowatego i w pierwszej kolejności należałoby zniwelować tego typu choroby.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Jeśli nasza cera jest naczynkowa, problematyczna, skłonna do podrażnień to powinniśmy ją traktować specjalnie. Pamiętajmy, że nieodpowiednio dobrane kosmetyki myjące czy pielęgnacyjne mogą tylko pogłębić problem.

Skóra, na której pojawiają się całe siatki rozszerzonych naczynek (najczęściej na policzkach i w okolicy nosa) powinna być pielęgnowana kremami z witaminą C oraz K, bo to właśnie one wpływają na wzmocnienie naczyń krwionośnych. W żadnych przypadku nie można zaś stosować kosmetyków z kwasami owocowymi czy retinolem.

Sprawdź także: Usuwanie żylaków.

Niekorzystnie na cerę tego rodzaju wpływać będą skrajne temperatury – duży mróz czy lejący się z nieba żar. Pamiętajmy, że wpływ na pojawienie się pajączków może mieć również duży wiatr.

Sposoby na usuwanie pajączków?

Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty – tylko doświadczone dermatolog będzie w stanie zalecić odpowiednią terapię. Musimy wiedzieć, że maskowanie popękanych naczynek grubą warstwą podkładu nie zniweluje problemu a z całą pewnością proces ich występowania trzeba jak najszybciej powstrzymać.

W pierwszej kolejności należy więc zdiagnozować przyczynę, dla której zamykanie naczynek stało się w ogóle konieczne. Jeśli to alergia bądź trądzik różowaty to kuracje leczniczą powinno się zacząć od niwelowania tychże chorób a dopiero w późniejszych etapie można myśleć o usuwaniu pajączków.

Same popękane naczynka można dzisiaj usuwać na kilka sposobów i w większości są to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. To właśnie one pozwalają odzyskać piękny wygląd skóry w sposób nie tylko skuteczny, ale również szybki i w pełni komfortowy dla pacjenta.

Wymienić tutaj można chociażby laserowe zamykanie naczynek i trzeba przyznać, że to właśnie ta metoda cieszy się dzisiaj największą popularnością wśród samych pacjentów i pozytywną opinią medyków.

Zabiegi są krótkie, bo trwają kilka minut. W czasie ich realizacji ścianki naczyń niszczone są wiązkami światła laserowego o odpowiedniej temperaturze. Dzięki tego można wpływać jedynie na dysfunkcję, chroniąc tkanki zdrowe.

Źródła:

http://www.e-hipokrates.com/baza-wiedzy/lekarze-pacjentom/zabiegi-kosmetyczne-polecane-dla-cery-naczyniowej.html

http://fryzuranadzis.pl/magazyn/jak-pozbyc-sie-naczynek-w-5-krokach/