Istnieje wiele bardzo prostych sposobów, które mogą podnieść jakość naszego życia seksualnego, zwiększając poziom zadowolenia, kontaktu z partnerem i wewnętrznego spełnienia.

Takim sprzyjającym czynnikiem może być np. odpowiednio dobrana

muzyka. Muzyka, jaką włączymy podczas wspólnych chwil intymności i erotycznej gry, sprzyja przyjemnemu nastrojowi, rozluźnieniu i poczuciu komfortu, a zarazem dodaje tym chwilom atmosfery większej doniosłości i ciepła. Możemy dobrać muzykę ze względu na odpowiadający nam rytm, na jej brzmienie i nastrojowość, czy też ze względu na odpowiadającą nam barwę głosu wykonawcy.
Próbujmy różnych wariantów muzyki i starajmy się w nich odnajdywać. Nie przywiązujmy się jednak przesadnie do tego, co gra w głośnikach i nie prowadźmy wojen z partnerem – czy ma ?lecieć” ulubiony wykonawca jej, czy jego. Po prostu ?niech coś gra” i niech ta muzyka jedynie dopełnia wzajemną bliskość. Na pewno może ona bardzo wzbogacić tę wspólną intymną grę, jednak istotą jesteśmy my sami i nasz wzajemny kontakt. Muzyka zaś jest środkiem, który nam pomaga to zrealizować.