Innym prostym i bardzo przydatnym elementem w umilaniu atmosfery i pogłębianiu kontaktu podczas gry intymnej może być zapach.

Możemy użyć mile pachnących perfum czy też naturalnych olejków zapachowych. Możemy rozpylić je w powietrzu, na pościeli, możemy użyć kominka zapachowego czy też rozsmarować po ciele partnera oliwkę do masażu (lub krem, oliwę z oliwek, olej sezamowy itp.) z dodanymi perfumami czy też z naturalnym olejkiem roślinnym. Bardzo często podkreśla się, że zapachy mają silny związek zpniem mózgu, a poprzez to z naszymi emocjami i nastrojem.


Intymność powinna być pewnego rodzaju rytuałem, dlatego ? o ile to możliwe ? wskazane jest wcześniej wziąć kąpiel, aby być czystym i pachnącym. Naturalny zapach ciała dodatkowo możemy zabarwić aromatami roślinnymi ? zmieszanymi z nośnikiem (olejek do masażu, oliwka, olej sezamowy, olejek z jojoby) naturalnymi olejkami z jaśminu, bergamoty, róży, tymianku, paczuli, lawendy, bazylii i innymi, które nam odpowiadają.
arkana-seksu-ekstaza-i-jednoscWczucie się w miły zapach i pewne rozluźnienie się pod jego wpływem powoduje lepszy kontakt z naszą  odświadomością ? z naszym odczuwaniem ciał i emocji, z ?byciem tu i teraz?.  Zmysł smaku. Kolejną bardzo prostą rzeczą, mogącą urozmaicić naszą intymność, jest wykorzystanie zmysłu smaku. Możemy osiągnąć to m.in. poprzez przygotowanie sobie niewielkiej ilości pokrojonych owoców (np. mandarynek, pomarańczy, bananów, brzoskwiń,
świeżych lub suszonych moreli, jabłek itp.) i karmienie się nimi podczas wspólnych pieszczot. Nie chodzi tu oczywiście o jakieś wielkie ilości ? raczej o niewielkie i symboliczne.  Celem jest efekt bardziej psychologiczny.
Zaangażowanie zmysłu smaku pomaga bardziej wielostronnie zaobserwować siebie, jak również pomaga utrwalić podświadome skojarzenie kontaktu z partnerem z czymś przyjemnym. Owoce mają swoją energię, którą będziemy w jakimś stopniu odczuwać podczas dalszej gry miłosnej.

powyższy fragment pochodzi z poradnika: Arkana Seksu