Okazuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku 25-40 lat zauważa u siebie pierwsze objawy łysienia. Nadmierne wypadanie włosów w początkowej fazie może skutecznie zostać zahamowane, dzięki czemu panowie są w stanie zachować swoją czuprynę na dłużej. Co wpływa na pojawienie się łysienia i jak sobie z tą przypadłością poradzić?

Pierwsze objawy łysienia i wizyta u trychologa

Statystyki podają, że po pięćdziesiątym roku życia wypada około dwudziestu procent, jednak w niektórych przypadkach problemy zaczynają się już znacznie wcześniej. Łysienie może być dziedziczne, ale przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, niektóre dolegliwości i leki, nieprawidłowo zbilansowana dieta, palenie papierosów oraz stres. Leczeniem łysienia zajmuje się dermatolog oraz trycholog, który jest specjalistą od schorzeń skóry głowy i włosów. Jeśli zaobserwujemy więc u siebie nadmierne wypadanie włosów, czyli ponad sto dziennie, to warto udać się do specjalisty. Jeśli w porę skontaktujemy się z trychologiem czy też dermatologiem, to mamy duże szanse na uzyskanie prawidłowej diagnozy oraz skutecznej kuracji, dzięki której uratujemy jak największą ilość włosów.

Czym można sobie pomóc w przypadku wypadania włosów?

Na rynku mamy dostęp do najróżniejszych preparatów, które są przeznaczone dla osób borykających się z nadmiernym wypadaniem włosów czy też stricte z łysieniem. Warto zainwestować w odżywki do włosów, które pomogą na łysienie. Już po zaobserwowaniu u siebie przerzedzającej się czupryny, warto sięgnąć po specjalne odżywki do włosów, które zawierają w składzie proteiny, keratynę, cynk, miedź, witaminę A, E oraz B6. Cynk jest niezbędny do przebiegu wielu procesów w naszym organizmie, jak również odpowiada za kondycję mieszków włosowych i zapobiega ich osłabieniu. Zwiększona podaż cynku przyczynia się nie tylko do wzmocnienia systemu immunologicznego, ale również do wzmocnienia włosów. Ponadto cynk odgrywa istotną rolę w utrzymywaniu odpowiedniego poziomu natłuszczenia skóry głowy, co z kolei jest ważne w zwalczaniu łupieżu. Warto poszukać preparatów, które zwierają również wyciągi z łożyska zwierzęcego, czyli komórki placenty. Godne polecenia są również odżywki mogące pochwalić się w składzie cysteiną, która jest naturalnym aminokwasem, dostarczającym siarkę, która jest niezbędna do prawidłowej budowy włosa. Trzeba jednak pamiętać, że na efekty przyjdzie nam trochę poczekać, więc trzeba w tego typu kuracjach być cierpliwym. Na poprawę można liczyć zwykle po dwóch czy też trzech miesiącach. Najważniejsza jest wytrwałość w regularnym stosowaniu tego typu preparatów.

Czytaj również: http://healthyweek.pl/artykuly/sprawdzone-sposoby-nadmierne-wypadanie-wlosow-udaj-sie-trychologa/

Oprócz wspomagania się od zewnątrz, warto też pomyśleć o wzmocnieniu organizmu od wewnątrz. Oczywiście odpowiednia dieta odgrywa kluczowe znacznie, więc powinna być bogata we wspomniane witaminy i minerały. Wystrzegać należy się wszelkich używek typu palenie papierosów czy też picie alkoholu, co przyczynia się do wypłukiwania z organizmu cennych substancji oraz do ich niszczenia, z powodu czego cierpią nie tylko włosy, ale cały organizm. Oprócz tego można sięgnąć także po tabletki na łysienie. W przypadku łysienia androgenowego często przepisuje się tabletki, które blokują przekształcanie się testosteronu w hormon sprzyjający łysieniu, czyli DHT. Tego typu tabletki może przepisać trycholog, ponieważ dostępne są one na receptę. Najczęściej zawierają minoxidil lub finasteryd. Niestety pomimo skuteczności tychże leków, trzeba liczyć się także z możliwością wystąpienia działa niepożądanych typu zaburzenia funkcji seksualnych. Trzymiesięczna kuracja daje już widoczne efekty.