Pierwszą wizytę u stomatologa lepiej zaplanować jak najwcześniej i nie w chwili, kiedy pojawi się problem z uzębieniem dziecka, żeby nie wytworzyć automatycznego skojarzenia z nieprzyjemnościami lub bólem. Przed pójściem do dentysty dobrze jest wytłumaczyć dziecku, co będzie się działo, kiedy usiądzie na fotelu stomatologicznym. Korzystnym pomysłem jest również ?zabawa w dentystę?, podczas której maluch będzie mógł zbadać stan uzębienia rodzica.
Na wizytę powinniśmy umówić się w gabinecie dentysty specjalizującego się w leczeniu najmłodszych pacjentów lub takiego, o którym słyszeliśmy, że ma dobre podejście do dzieci. Stomatolog z doświadczeniem w tym zakresie o wiele lepiej poradzi sobie z oswojeniem malucha z narzędziami i wykonywanymi zabiegami niż ten, który przyzwyczajony jest do dorosłych pacjentów.

Profesjonalne podejście do dziecka zapewnia K2 Dental – Dentysta Gdańsk, w którym zajdziemy również specjalistę stomatologa dziecięcego.

Po zejściu z fotela stomatologicznego na dziecko powinna czekać obiecana wcześniej nagroda i dużo pochwał. Prezent otrzymać może zarówno z rąk rodzica, jak i stomatologa. Większość dentystów wręcza maluchom także naklejkę ?Dzielny pacjent?, która może być dla niego powodem do dumy. Przy oswajaniu stresu związanego z wizytą u dentysty najważniejsze są konsekwencja, systematyczność i cierpliwość.