Każdy, kto ma problem z pękającymi kącikami ust na pewno dowiedział się, że za to zjawisko głównie odpowiedzialny jest niedobór witaminy B – przede wszystkim B2. Myślę jednak, że ważne jest aby wiedzieć dlaczego właśnie ta witamina pomaga zapobiegać temu zjawisku. Witamina B2 współpracuje z witaminą A i wspólnie odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych, dróg oddechowych, śluzówki przewodu pokarmowego, nabłonka naczyń krwionośnych i skóry. To dlatego jej niedobór powoduje pękanie kącików ust.

Zanim jednak zaczniemy stosować preparaty zawierające witaminę B ( Jak na przykład preparat Witamina B Complex) musimy pamiętać, że jak każdy lek – i ten można przedawkować.
Skutki nadmiaru witaminy B2 są od razu zauważalne. Pojawiają się wymioty i biegunki, należy natychmiast przestać stosować preparat witaminowy i udać się do lekarza.

Witamina B2 to podstawa w opisywanym problemie, podobnie podstawą jest zdrowe odżywianie, o którym więcej dowiesz się w artykule Zdrowe odżywianie i jego sekrety.

Jeśli to nie pomaga, musimy zacząć stosować preparaty działające zewnętrznie, jak pomadka do ust (koniecznie!).
Dodatkowo do kupienia w aptece L A B I C A L M – balsam profilaktyczno-leczniczy do ust, na początku jak usta są popękane i nałoży się ten balsam – czuje się straszne pieczenie ale po chwili nadchodzi ulga.

Inną maścią jest Tormentiol – koloru brązowego, również pomogła wielu osobom.

To jednak tylko kilka sposobów, w razie nawracania tego problemu należy udać się do lekarza dermatologa – tylko on zna się na tym najlepiej.

Czytaj tylko u nas:)