Jak wiadomo, wątroba to jeden z najważniejszych organów w naszym ciele oraz zdecydowanie najważniejsza część układu pokarmowego. To właśnie wątroba odpowiada za unieszkodliwienie wszystkich szkodliwych substancji, które dostają się do naszego organizmu.

Wątroba jest organem posiadającym niezwykłą wręcz zdolność do autoregeneracji, jednak choroby tego narządu należą do najbardziej zdradliwych i niebezpiecznych. Postępujące uszkodzenie wątroby, które w rezultacie prowadzi do marskości lub nawet nowotworu wątroby, może rozwijać się przez wiele lat, nie dając przy tym praktycznie żadnych objawów. Ponadto należy pamiętać o fakcie, że spośród około miliona Polaków zarażonych WZW typu B oraz WZW typu C tylko mniej niż połowa jest świadoma swojego stanu. Pozostali nie dbają o dietę, piją alkohol, palą papierosy, aż wreszcie, po wielu latach, dowiadują się, że ich wątroba znajduje się w stanie zaawansowanej marskości.

Jak dbać o wątrobę? Skuteczne oczyszczanie wątroby

Wbrew pozorom, efektywna ochrona tego niezwykle ważnego i skomplikowanego narządu wcale nie jest szczególnie trudna. Tak naprawdę, wystarczy codzienne przyjmowanie określonych ziół. Oczywiście, wiele osób posiada uprzedzenie w stosunku do zielarstwa i tzw. medycyny naturalnej. Jednak akurat w przypadku ochrony wątroby tego rodzaju uprzedzenia są pozbawione merytorycznych podstaw. Ziele karczocha oraz silimaryna, którą zawiera Ostropest Plamisty, posiadają dowiedziony wpływ ochronny na wątrobę. Naturalnie, najbardziej skuteczne są odpowiednio zbilansowane mieszanki do ziół. Jednym z ciekawszych preparatów dostępnych na polskim rynku jest bez watpienia Hepa Vitale.

Zobacz: Zioła na wątrobę

Oprócz wymienionego Pstropestu Plamistego, który działa ochronnie na komórki wątroby, wspierając ich procesy regeneracyjne, Hepa Vitale zawiera również dwa inne istotne składniki: Babkę Płesznik oraz Czarnuszkę Siewną. Babka Płesznik posiada silne właściwości odtruwające i oczyszczające, dzięki czemu znakomicie uzupełnia ochronne działanie Ostropestu Plamistego. Drugi z wymienionych składników, czyli Czarnuszka Siewna, to roślina o mocnym działaniu antybakteryjnym i antyzapalnym. Wzięte razem, Ostropest Plamisty, Babka Płesznik oraz Czarnuszka Siewna stanowią kompletną mieszankę odtruwającą organizm.

Dlaczego należy sięgać jedynie po sprawdzone preparaty?

Jak wiadomo, liczba suplementów diety dostępnych na rynku jest coraz większa. Problem w tym, że bardzo często są to specyfiki opracowywane przez nie wiadomo kogo i nie posiadające żadnych dowodów swojej skuteczności. Dlatego przed skorzystaniem z jakiegokolwiek suplementu diety, warto przede wszystkim poczytać o konkretnych składnikach, które tworzą jego skład, a ponadto zapoznać się z informacjami na temat producenta danego leku. Suplement diety Hepa Vitale to mieszanka ziół o pewnych, potwierdzonych właściwościach wspomagających ochronęi i oczyszczanie wątroby oraz oczyszczanie organizmu z toksyn, które kumulują się w nim w trakcie naszego codziennego życia i które wchłaniamy z wielu różnych źródeł(pożywienie, powietrze). Oprócz tego, Hepa Vitale to jeden z niewielu preparatów, które nie zostały wymyślone na chybił trafił: jest to starannie skomponowana mieszanka składników, które dzięki różnym właściwościom wzajemnie się uzupełnieją, czyniąc proces odtruwania organizmu o wiele bardziej efektywnym.