Cellulit, zwany również skórką pomarańczową, to problem, który wydaje się poważny, ale łatwo można poprawić stan skóry, stosując niestandardowe metody.

Mity na temat cellulitu

Cellulit to dla wielu z nas synonim zaniedbania, nadwagi, dlatego tak wiele kobiet wstydzi się tej przypadłości. Tymczasem na jej temat narosło wiele mitów, nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. Kobiety, które mają cellulit, wcale nie są zaniedbane, ponieważ w dużej mierze odpowiadają za niego względy genetyczne i hormonalne. Nie jest również prawdą, że na tą przypadłość cierpią wyłącznie otyłe panie, chociaż to z pewnością sprzyja problemowi. Dotknąć on może jednak nawet kobiety szczupłe, gdyż cellulit nie wynika z nadmiaru tłuszczu, ale z jego nieprawidłowego rozłożenia. Kobiety naturalnie posiadają sporo tkanki tłuszczowej. Mitem jest również twierdzenie, że cellulit widać wyłącznie na udach i pośladkach. Tam jest najwięcej tłuszczu u kobiet, lecz u niektórych zmiany mogą być widoczne również na brzuchu, na biuście, a nawet w takich miejscach jak ramiona.

Naturalny krem na cellulit dla kobiet w ciąży

Jak się pozbyć cellulitu? Sposoby na cellulit to cała księga przydatnych porad. Jedną z niestandardowych metod na pozbycie się nierówności na skórze jest zastosowanie kremu dla kobiet w ciąży.  Istnieją kremy tego typu dla kobiet w ciąży na cellulit, jest bowiem większe prawdopodobieństwo, że w tym czasie zacznie się on tworzyć, nawet u pań, które do tej pory nie miały z tym trudności. Dzieje się tak ze względu na zmiany w gospodarce hormonalnej oraz wodnej organizmu ciężarnych kobiet.

Są to specjalnie opracowane kremy, olejki oraz balsamy, mające na celu wzmocnienie struktury skóry i zmniejszenie możliwości pojawienia się brzydkich rozstępów. Okazuje się, że kremy takie mogą równie dobrze mieć zastosowanie antycellulitowe dla kobiet, które nie są aktualnie w ciąży. Wszystko ze względu na to, że posiadają możliwości ujędrniające i wygładzające skórę, a już samo to znacząco pomaga w ukryciu zmian w postaci nieestetycznych dołeczków. Ponadto kremy dla przyszłych mam opracowane są na zasadzie naturalnych składników, aby nie szkodzić ani jej, ani dziecku, które rozwija się w łonie. Kremy te mają wysoką skuteczność i wiele matek je sobie chwali. Kobiet, które wpadły na pomysł zastosowania ich jako środka pomagającego w walce z cellulitem jest znacznie więcej i również są zadowolone z efektów.

Jak pozbyć się cellulitu przy pomocy naturalnego kremu

Kremy to odżywcze mieszanki przygotowane w ten sposób, by nie szkodził im kontakt z powietrzem. Oczywiście powinny być przechowywane w zamkniętym opakowaniu, w ciemnym i chłodnym miejscu. Aby walczyć ze skórką pomarańczową za pomocą tych środków, ważne jest, by nie ograniczać się tylko do nakładania substancji leczniczej, ale również zastosować body wripping, wcieranie i masaż. Na ten ostatni wymaga czasu i dość dużej siły w rękach, lecz z pewnością daje wymierne efekty. Masaż powinien trwać co najmniej kilka minut, najbardziej optymalny jest czas około piętnastu minut.

Gdzie kupować kremy na cellulit

Warto odwiedzać drogerie, lecz aby zdobyć prawdziwie naturalny krem dla przyszłych mam zwalczający cellulit, dobrze jest odwiedzić specjalistyczne sklepy internetowe. Jeśli znamy jakąś kobietę w ciąży, lub która urodziła już dziecko, warto zapytać ją o to, który krem jest warty polecenia. Kremy dla kobiet w ciąży na cellulit mają często wyższą skuteczność niż wiele tradycyjnych kremów, ponieważ zawierają więcej czynników wspomagających rozbicie komórek tłuszczowych.

http://redukcjacellulitu.pl/ – więcej informacji na temat walki z cellulitem!