Jeśli chcemy prezentować nienaganną figurę podczas słonecznych wakacji na plaży to z całą pewnością powinniśmy o nią zadbać już w okresie zimowym. Co najmniej kilka miesięcy trwa całościowy proces modelowania sylwetki. Nie chodzi tutaj jednak o zabiegi wyszczuplające, ale takie, dzięki którym zmienią się proporcje poszczególnych części ciała.

 

Metody, które pomagają kształtować sylwetkę, ukrywając jej mankamenty i eksponując atuty mylnie uznawane są za zabiegi odchudzające. Pamiętajmy, że chociaż ich głównym aspektem jest redukcja tkanki tłuszczowej to mogą być one stosowane zarówno przez osoby borykające się z nadwagą jak i te szczupłe. Chodzi tutaj również o ujędrnianie ciała, pozbywanie się cellulitu czy rozstępów. Modelowanie sylwetki ma sprawić, że nasze ciało zyska nienaganny wygląd.

Idealnie w tym celu nadają się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Te są prawdziwą innowacją i coraz częściej wypierają z rynku inwazyjne operacje plastyczne przy użyciu skalpela. Medycyna estetyczna jest w pełni bezpieczna dla pacjenta i jeśli tylko zabiegi wykonywane są przy zachowaniu najwyższych standardów jakości, nie powodują żadnych powikłań. Zabiegi z tego zakresu dają pełną skuteczność o ile wykonywane są w seriach jednak o ilości koniecznych wizyt w gabinecie dermatologicznym czy klinice medycyny estetycznej może decydować jedynie wykwalifikowany lekarz.

 

Jakie zabiegi modelują sylwetkę?

 

Zabiegi, dzięki którym można uzyskać odpowiednie proporcje ciała powinny być dobierane indywidualnie biorąc pod uwagę dany problem i część ciała. Do najbardziej popularnych zaliczają się:

  • Lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten jest alternatywą dla inwazyjnej liposukcji. Redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się w tym przypadku poprzez wstrzykiwanie pod skórę odpowiedniego preparatu, którego zadaniem jest rozbijanie komórek tłuszczowych na małe cząsteczki. Te są następnie wydalane z organizmu.
  • To zabiegi z wykorzystaniem dwutlenku węgla. Ten w bezpiecznej ilości dla pacjenta wprowadzany jest pod skórę, dzięki czemu pobudza się układ krwionośny do prawidłowej pracy a tkanki tłuszczowe do naturalnej degeneracji – zostają rozbite na małe cząstki i wydalone z organizmu.
  • To innowacyjne metoda, dzięki której tkanki skórne pobudzane są do naturalnej regeneracji. Laser generuje wiązki światła, które wnikają w głąb skóry. Zabiegi laserem powinny być odpowiednio dopasowane dla każdego pacjenta. Pamiętajmy, iż istnieje tutaj ryzyko poparzenia skóry przy zbyt wysokiej temperaturze bądź niewystarczających efektów, jeśli ta będzie zbyt niska.

Źródła:

http://zabiegiestetyczne.net.pl/zabiegi/modelowanie-sylwetki/