Rewitalizacja skóry stała się w ostatnim czasie niezwykle popularnym zabiegiem. Korzystają z niego w różnej formie przede wszystkim kobiety, które chcą dłużej zachować młody wygląd, cieszyć się zdrową i odżywioną skórą a także zniwelować pierwsze zmarszczki.

Właśnie dlatego sklepowe półki drogerii uginają się wręcz od kremów pielęgnacyjnych, które mają mieć dobroczynne właściwości. Tak naprawdę jednak to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwolą kobietom uzyskać piękny wygląd w szybkim czasie.

Jednym w nich jest mezoterapia, zabieg, który jest obecnie jednym z najpopularniejszych.

Zalety mezoterapii

Przede wszystkim mezoterapia jest zabiegiem w pełni bezpiecznym – jeśli tylko zabieg zostanie wykonany w profesjonalnym gabinecie dermatologicznym bądź klinice medycyny estetycznej. Jest on również nieinwazyjny i właśnie dlatego uznawany jest za doskonały zamiennik skalpela.

Zabieg mezoterapii trwa nie co ponad kilkanaście minut a efekty są widoczne natychmiast. Przeprowadzany jest miejscowo – kobiety o niskim progu bólu mogą skorzystać ze znieczulającego żelu natomiast mezoterapia uznawana jest za zabieg bezbolesny.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Po wnikliwym wywiadzie z pacjentem dotyczącym przede wszystkim oczekiwań względem zabiegu i wykonaniu podstawowej analizy stanu skóry, lekarz dermatolog dobiera specjalny preparat witaminowy, który zostanie wstrzyknięty w podstawy skóry za pomocą mikro igieł. Dzięki temu naturalne substancje jeszcze bardziej pobudzają skórę do jej odbudowy. W efekcie skóra staje się napięta, zmarszczki wypełnione, niweluje się wiotkość skóry oraz wszelkie niedoskonałości.

Po zabiegu skóra może być nie co zaczerwieniona w miejscu iniekcji natomiast jest to zmiana krótkotrwała.

Jak działa mezoterapia?

Ostrzykiwana jest najczęściej twarz natomiast mezoterapia działać może także na inne części ciała. Przede wszystkim odżywia i napina skórę, sprawia, że ta staje się wyraźnie odmłodzona i zregenerowana. Mezoterapia działa też skutecznie na rozstępy i blizny usuwając je. Wykorzystywana jest również do walki z cellulitem. Co ciekawe, oprócz zastosowania kosmetycznego mezoterapię wykorzystuje się też w celach leczniczych – tutaj wymienić można chociażby łysienie powstałe na skutek zaburzeń hormonalnych. Odpowiedni dobór koktajlu witaminowego pobudzi mieszki włosowe do wzrostu.

Efekty mezoterapii utrzymują się przez około 6 miesięcy.

Kto powinien skorzystać z mezoterapii?

Przede wszystkim osoby dbające o stan swojej skóry oraz ci, którzy zauważyli jej pierwsze niedoskonałości. To doskonała metoda dla wszystkich, którzy chcą zatrzymać pierwsze oznaki starzenia i pragną, by ich skóra była zawsze gładka, lśniąca i zdrowa.

Mezoterapia jest również dla osób, które borykają się defektami skóry – to między innymi blizny, przebarwienia, cellulit czy rozstępy.

Kto nie może korzystać z mezoterapii?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, nowotwory, stany zapalne skóry, opryszczka skóry, rany otwarte.

Źródła:

http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/mezoterapia/

http://sposobynazdrowie.info.pl/zabiegi-kosmetyczne/mezoterapia/