Warto nauczyć się wielu nowych dróg doprowadzania do orgazmu i wyrażania intymnego kontaktu. Poprzez poznawanie takich nowych technik jednocześnie bardziej uczymy się samego siebie. Zdaniem wielu autorów, kobieta może osiągnąć głęboką satysfakcję seksualną, jeżeli np. jest przez dłuższy czas pieszczona w uszy, szyję, kręgosłup i inne miejsca erogenne.


Nawet jeżeli doznania takie nie są typowym orgazmem, to jednak mogą być niezwykle przyjemne oraz mogą pełnić bardzo istotną rolę we wzajemnym kontakcie intymnym. Joni to spotykana m.in. w indyjskich naukach erotycznych nazwa zewnętrznych żeńskich narządów kobiecych, co w naszym języku odpowiada mniej więcej słowu ?srom? lub też pochwa/wagina. Wiele nazw zachodnich kojarzy się nieco pejoratywnie (negatywnie), dlatego warto posłużyć się nazwą indyjską. Nazwa joni wyraża ideę, że kobiece narządy są ważnym miejscem miłości, które powinno traktować się z szacunkiem.

Słowojoni (w przypadku męskiego narządu? lingam/penis/narząd męski) wyraża zatem bardzo pozytywny odcień
znaczeniowy, a z drugiej strony ? brzmi nieco poetycko. Główną zasadą tego rodzaju techniki jak ?masaż joni? jest bardziej świadome podejście do kontaktu intymnego i erotycznego. Oprócz tego, że masowanie sfer erogennych oddziałuje na człowieka podniecająco i pobudzająco ? jednocześnie w tę grę intymną włączony jest element obserwacji
i akceptacji.

Mężczyzna zazwyczaj klęczy pomiędzy nogami kobiety, stopniowo wykonując coraz bardziej zaawansowane pieszczoty jej miejsc intymnych. Kobieta obserwuje pojawiające się doznania, a mężczyzna obserwuje jej reakcje.
Istotą tego typu pieszczot miłosnych jest to, że bezpośrednim celem nie jest tu orgazm, lecz jedynie przyjemny masaż joni (kobiecych narządów intymnych). Orgazm może się tu pojawić spontanicznie, jako ?efekt uboczny?. Dzięki takiemu nastawieniu ? zarówno ?dający? (mężczyzna), jak i ?biorca? (kobieta) mogą się całkowicie zrelaksować, bez arkana-seksu-ekstaza-i-jednoscnerwowego oczekiwania efektu.
Oboje odczuwają wzmocnienie energii, jak i wzajemny kontakt. Wspólnie powinni odczuwać w takiej sytuacji komfort, zadowolenie i wzajemne porozumienie. Pomocne może być zrelaksowane wczuwanie się w całe swoje ciało. Oddech niech stanie się miękki i płynny. Partnerzy powinni całkowicie zanurzyć się w odczuwaniu tej właśnie chwili.

szczegółowy opis masażu w poradniku Arkana Seksu.