Nie ma nic  milszego niż  ładny uśmiech  jednostek, którymi się otaczamy.  Obecna  stomatologia daje  rozpiętą gamę  opcji  leczenia ubytków. Ze względu na coraz  gwałtowniejszy  rozwój  stomatologii dentystycznej we wszystkich miastach Polski, w szczególności  w Gdańsku,  stopniowo odchodzi się od  protetyki.  Mnóstwo   jednostek nie korzysta  z owego   kanonu usług uzupełniania ubytków. A czas to  przekształcić, gdyż  powierzchowność  jest  obecnie  bardzo  istotna  i należy  o nią dbać.
Pacjenci  do leczenia implantologicznego to  ludzie  z  brakami  w zębach.  Można wymienić wiele  tragicznych  wypadków , w których się je traci.

Często  dzieje się tak w skutek  wypadków samochodowych, wypadków w pracy, po napaściach z pobiciem,  niefortunnych  upadkach na śliskiej  drodze . Poza mechanicznymi uszkodzeniami  zęby można stracić  także  w chorobach jamy ustnej  i  uzębienia np. nowotworach. Implanty Gdańsk,  dają szansę na uzupełnienie tych ubytków . Dzięki nim można  nabyć pewność siebie  i  urodę . Sztuczna szczęka stała się dzięki temu niemodna.

Implanty stomatologiczne

Pomijając estetyczną różnicę  między implantami stomatologicznymi a protetycznym wypełnieniem, warto  wskazać na ich  wytrzymałość . Obecnie  implanty stomatologiczne  produkuje się z tytanu, złota lub  szkła ceramicznego.  Materiały te gwarantują jakość , która przekłada się na satysfakcję  pacjentów.
Istnieje kilka przeciwwskazań ,  o których pacjenci muszą być poinformowani ,  przed podjęciem  leczenia implantologicznego. Przede wszystkim nie można wszczepiać  implantów u osób poniżej 16 roku życia , gdyż rozwój ich kości nie został jeszcze  ostatecznie zakończony.

Kolejnym  przeciwwskazaniem są  wyznaczone choroby, np.

  • cukrzyca,
  • choroby ciśnienia,
  • osteoporoza,
  • nowotwory,
  • AIDS.

Ogólny  niedobry  stan zdrowia pacjenta  także   dyskredytuje go z możliwości  wszczepienia implantu. W  licznych  miastach Polski, a  zwłaszcza w Gdańsku, głośno mówi się o alergiach  a także nałogach narkotykowych, tytoniowych i alkoholowych, które są w grupie  ryzyka. Warto  więc wcześniej sprawdzić  swoją podatność na alergeny  i   rzucić szkodliwe używki , przed przystąpieniem do  zabiegu wszczepiania implantów.

Zanim zdecydujemy się na zabieg wszczepienia implantów dentystycznych w Gdańsku,  powinno się poznać  wszystkie kliniki  a także gabinety stomatologiczne w okolicy . Tylko  biegli  specjaliści  mogą  bezproblemowo  przeprowadzić zabiegi wszczepiania implantów.

Ich kompetencje  gwarantują sukces  takiego zabiegu oraz pełną  kontrolę już po nim.