Kamica nerkowa – jest chorobą pospolitą. Nie tak dawno, myślano że występuje tylko u osób dorosłych, niestety były to tylko przypuszczenia – na kamicę nerkowa chorują również dzieci, a także diagnozowana jest również u niemowląt. Statystycznie, najwięcej zachorowań na kamicę nerkową przypada na okres pomiędzy 30 a 50 rokiem życia.

Cystone - skuteczne zioła na kamicę nerkową.

Cystone - skuteczne zioła na kamicę nerkową.

Pozornym jest również wyobrażenie, że na kamicę nerkową częściej cierpią kobiety aniżeli mężczyźni. Jest wręcz odwrotnie! Mężczyzn, chorujących na kamicę nerkową jest dwukrotnie więcej niż kobiet.

Skutecznym lekiem ziołowym w kamicy nerkowej, jest cystone. Pozwala on rozbić kamienie bez ingerencji operacyjnej.

Rzadko kiedy, zachorowania na kamicę nerkową, dotyczą wegetarian.  Częściej dotyka ludzi, których dieta bogata jest w duże ilości mięsa.  Z przeprowadzonych badań, wynika że zachorowania na kamicę nerkową wykazują skłonność rodzinną.

Wśród czynników ryzyka zagrożeniem rozwoju kamicy nerkowej, poza uwarunkowaniem genetycznym, zalicza się dietę obfitującą w białko zwierzęce oraz intensywne zagęszczanie moczu. Zagęszczenie moczu zdarza się nie tylko przy odwodnieniu, ale również przy nawykowym ograniczaniu ilości spożywanych płynów. Właśnie z tego powodu niedostateczne zaspokajanie pragnienia podczas letnich upałów może inicjować, bądź nasilać krystalizację kamieni w drogach moczowych. Spornymi czynnikami ryzyka są utrudnienia odpływu moczu (na przykład z powodu zwężeń moczowodów) a także obecność drobnoustrojów w moczu, czyli zakażenia dróg moczowych.

film pokazujący jak wyglądają kamienie nerkowe:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *