Gdy zaczynamy mieć jakieś problemy zdrowotne, to oczywiste, że od razu udajemy się z nimi do odpowiedniego specjalisty. W końcu taki dermatolog pomoże nam w przypadku różnych zmian oraz chorób skórnych. Jednak do pierwszej wizyty w gabinecie dermatologicznym należy się odpowiednio przygotować. Dowiedzmy się więc, jak ja takiej wizycie będzie wyglądać praca danego specjalisty. Dzięki temu przekonamy się, że nie ma w tym nic strasznego.

1. PRZYGOTOWANIE W DOMU

Jeszcze przed wyjściem z domu, warto zanotować sobie na kartce wszystkie informacje, które mogą okazać się przydatne dla naszego lekarza. Żaden dermatolog nie będzie czytać w naszych myślach, więc to my powinniśmy mu opowiedzieć o naszych dolegliwościach. Zanotujmy więc, jakie zmiany skórne pojawiały się na naszym ciele w ostatnim czasie, z jakich kosmetyków korzystaliśmy oraz przez jakie choroby już przechodziliśmy. Każda taka dodatkowa informacja może okazać się przydatna. A gdy je sobie zapiszemy, o niczym nie zapomnimy podczas samej wizyty.

2. KWESTIA MAKIJAŻU

To kluczowa sprawa zwłaszcza dla kobiet. Jednak pamiętajmy, że żaden dermatolog nie zmyje nam z twarzy makijażu. A pozostały puder mógłby utrudnić mu dokładne zbadanie chorego obszaru. Dlatego najlepiej wyjść z domu po prostu bez żadnego makijażu. Jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić, zabierzmy do gabinetu płyn oczyszczający. Przed samą wizytą skorzystajmy z łazienki i usuńmy resztki podkładu. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku zmian skórnych obejmujących rejony twarzy.

3. KTO PYTA, NIE BŁĄDZI

Bardzo ważna jest również sama rozmowa z dermatologiem. Jeśli nie będziemy zadawać mu pytań, specjalista stwierdzi, że wszystko jest jasne. A my po powrocie do domu pozostaniemy z głową pełną niewyjaśnionych informacji. Dlatego lepiej już w gabinecie dermatologicznym rozwiewać swoje wątpliwości. Gdy nie wiemy, jak korzystać z danego preparatu, po prostu o to spytajmy. Każdy dermatolog posiada ogromną wiedzę na temat kosmetologii. To właśnie ten specjalista wyjaśni nam, z jakich kosmetyków powinniśmy korzystać, jak to robić i dlaczego tak właściwie mamy to robić. Jeśli więc rozwiejemy swoje wątpliwości, na pewno dowiemy się, jak dbać o całe ciało.

Oczywiście każdy lekarz posiada ogromną wiedzę, jednak nie jest cudotwórcą. To my za pomocą przekazywanych przez nas informacji musimy dokładnie wyjaśnić mu nasze dolegliwości skórne. Dzięki temu dermatolog będzie mógł bardzo dokładnie dobrać dla nas odpowiednie lekarstwa oraz specjalne kosmetyki i preparaty. Więcej informacji znadziesz na MedicineMag – portalu medyczny.