Techniki szczotkowania zębów uczą nas już w przedszkolu, jednak w dorosłym życiu mamy problem z przestrzeganiem wpojonych nam w dzieciństwie zasad. A przecież, gdybyśmy tylko pamiętali o nich na co dzień, moglibyśmy bez większego wysiłku uniknąć kosztownych i nieprzyjemnych zabiegów ratowania naszych zębów przed wypadnięciem.

Pierwszym, podstawowym zadaniem, zanim przystąpimy do mycia zębów jest wybór odpowiedniej szczoteczki. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów, różniących się od siebie twardością i rodzajem włosia, kształtem główki, czy giętkością rączki. Możemy również wybierać spośród szczoteczek zwykłych oraz elektrycznych.

Do mycia zębów przez dorosłego człowieka najlepiej sprawdzają się te wykonane z włosia syntetycznego (w naturalnym łatwo rozwijają się bakterie), o małej, giętkiej główce, miękkie lub średnio twarde. Stosowanie szczoteczek elektrycznych ułatwia zabiegi higieniczne, jednak swobodnie możemy zastąpić je zwykłymi, pod warunkiem, że będziemy ich używać w sposób poprawny.
Kolejny etap przygotowania do mycia zębów to wybór odpowiedniej pasty.

Artykuł i porady udostępnione przez klinikę K2 Dental – Dentysta Gdynia,  profesjonalne leczenie zębów i implanty stomatologiczne w Gdańsku i Gdyni

Tutaj też mamy ogromny wybór, przez pasty o określonych smakach i składzie po te, które spełniać mają konkretne zadania. Przy wyborze powinniśmy kierować się indywidualnymi potrzebami naszej jamy ustnej. Jeśli nie jesteśmy pewni, czego dokładnie potrzebują nasze zęby, najlepiej będzie skontaktować się z naszym stomatologiem.