Łupież to choroba, która dotyczy wielu tysięcy Polaków. Najczęstszym powodem, dla którego zwalcza się łupież, są względy estetyczne: nikt nie lubi białego nalotu na ubraniach. Jednak łupież oprócz tego, że sam stanowi stan choroby, może być również objawem wielu innych chorób.

Okazuje się, że co trzeci mężczyzna w wieku 25-40 lat zauważa u siebie pierwsze objawy łysienia. Nadmierne wypadanie włosów w początkowej fazie może skutecznie zostać zahamowane, dzięki czemu panowie są w stanie zachować swoją czuprynę na dłużej. Co wpływa na pojawienie się łysienia i jak sobie z tą przypadłością poradzić?

Cellulit, zwany również skórką pomarańczową, to problem, który wydaje się poważny, ale łatwo można poprawić stan skóry, stosując niestandardowe metody.


Nowotwory stanowią istną plagę w naszych czasach. Możemy zauważyć coraz większą zachorowalność na tego typu schorzenia. Z tego powodu poradnie takie jak między innymi poradnia chirurgii onkologicznej przeżywają prawdziwe oblężenie. Zatem czym dokładnie są nowotwory i w jaki sposób można je wyleczyć?

Wada polegająca na zaburzeniu osi kończyn dolnych. W zwyczajnych warunkach ta oś przesuwa się w linii prostej przez kończyny, natomiast w przypadku kolan koślawych dochodzi do ich zestawienia w literę X. Takie położenie kończyn dolnych wynika z przesunięcia osi podudzia na zewnątrz względem osi uda. Tego rodzaju wada dużo regularniej ma miejsce u kobiet, wywiera…


Metale Jak już mówiliśmy maszyna biologiczna nie jest w stanie przetworzyć substancji nieorganicznych. Hamują one również działanie enzymów, wykorzystujących organiczne związki z nimi. Np. miedź w związkach organicznych (warzywach, owocach, mięsie) jest niezbędna dla prawidłowego działania naszego organizmu.