Jeżeli w naszej rodzinie były przypadki zawałów serca, prawdopodobnie i my znajdujemy się w grupie podwyższonego ryzyka. Warto o tym pamiętać, jednak nie po to, żeby jeszcze bardziej się stresować, ale dlatego, że nasze działania mogą w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby.

Każdy rodzic wie, jak trudnym zadaniem jest namówić swoją pociechę na coś, czego nie lubi lub nie zna. W przypadku pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym bardzo ważne jest wcześniejsze pozytywne nastawienie dziecka do lekarza i zastosowanie pewnych sprytnych wybiegów, które sprawią, że maluch usiądzie na fotelu z uśmiechem na ustach.


Co to jest stres? Stres można określić jako reakcję organizmu na wszelkie stawiane mu zadania. Takim zadaniem może być zarówno próba zdobycia pracy, jak również przystosowanie się organizmu do funkcjonowania w warunkach zewnętrznych np. w hałasie.


Każdy, kto ma problem z pękającymi kącikami ust na pewno dowiedział się, że za to zjawisko głównie odpowiedzialny jest niedobór witaminy B – przede wszystkim B2. Myślę jednak, że ważne jest aby wiedzieć dlaczego właśnie ta witamina pomaga zapobiegać temu zjawisku. Witamina B2 współpracuje z witaminą A i wspólnie odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych,…


Jak uniknąć bóli pleców?Przede wszystkim unikać sytuacji w której jesteśmy w długim bezruchu. Zmieniajmy pozycję, od czasu do czasu wstańmy rozruszać kończyny, wykonać jakieś proste ćwiczenia gimnastyczne celem właśnie rozruszania. Miejsce pracy musi być przygotowane, prawidłowa postawa siedząca: po oparciu stóp na podłodze, nogi w kolanach lekko uniesione na brzegiem krzesła, oparcie u dołu odcinka…