Laikom nazwa ta kojarzyć się może z wszczepianiem czegoś, jednak prawdopodobnie nie będą w stanie sobie wyobrazić, o co dokładnie w takim zabiegu chodzi. A jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu stomatologicznego, będąca ratunkiem dla wielu ludzi borykających się z problemami zębowymi

Po raz pierwszy zabieg ten zastosowany został w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku i od tej pory nieustannie się rozwija. Technika wszczepiania implantów ewoluuje z biegiem lat, a stomatolodzy uczęszczają na kursy podnoszące ich kwalifikacje w tej niezwykle przydatnej dziedzinie.

Implanty to tytanowe wszczepy, które wprowadza się w miejsce zęba, który został usunięty lub został nieodwracanie uszkodzony w wyniku urazu. Metal trwale zrasta się z kością ( osteointegracja ) przez co odbudowany ząb może pozostać na swoim miejscu do końca życia pacjenta. Implanty stomatologiczne są więc idealną kopią żywych zębów, stanowiąc przez to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z jakichś powodów musiały swoje zęby usunąć.

Artykuł dzięki uprzejmości Kliniki K2 Dental – Stomatologiczne Implanty Gdańsk, to sprawdzona metoda stomatologiczna.