Truskawka Lichee

Świetna herbata biała, jaką bez wątpienia jest Truskawka Lichiee (znana też jako „Chińska Liczi”), jest odmianą herbaty kwitnącej. Każda z jej kulek, jest ręcznie zwijana w formie truskawki, co daje zniewalający efekt przy jej parzeniu.

Biała herbata, wchodząca w jej skład, została wzbogacona o kwiat śliwy chińskiej (stąd nazwa Lichee). Całość zamknięta w postacie tej herbaty pobudza zmysły, zarówno wizualne jak też smakowe. Napar przypomina herbatę robioną na podstawie Srebrnej Truskawki, lecz ostateczny rezultat jest bez wątpienia bardziej widowiskowy. 100 gram zawiera około 15 truskawek lichee.

Truskawka Lichiee – Parzenie

Proces parzenia Truskawki Lichee to  rewelacja. Miłośnicy tej herbaty radzą, by zaparzać ją w małym, szklanym czajniczku, podgrzewanym  z pomocą herbacianej świeczki. Wystarczy wtedy  po prostu wyłączyć światła  bądź zasłonić okna i cieszyć się  niesamowitym spektaklem, w którym niepozorna kulka rozkwitnie, rodząc dorodny, zielono-różowy kwiat.
Tak samo jak w przypadku  pozostałych białych herbat, Truskawkę Lichee parzy się w wodzie  której temperatura nie przekracza 75 stopni. Jej delikatność sprawia, że proces ten powinien trwać  odpowiednio długo ? od 7 do 10 minut. Z jednej kulki przyrządzić  jest szansa nawet 3 napary, które za każdym razem smakować i pachnieć będą  wybornie!

Kliknij tutaj i zamów Truskawkę Lichee