Herbata z lipy

Susz tej mieszanki ma  świetny słodkawy aromat, za sprawą  pysznego składnika: miodu. Po jej zaparzeniu zauważalna nuta ziołowa. Kwiat lipy, a  również kwiat rumianku i płatki słonecznika nadają  wspomnianej czarnej herbacie  miłego roślinnego posmaku. Swoją szlachetną, ciemną barwę napój uzyskuje za sprawą herbaty Ceylon BOP1 (ten skrót oznacza, że użyto grubych, pełnowartościowych liści herbaty).
Malowniczo  zlokalizowana wyspa, kilkadziesiąt kilometrów na południowy wschód od wybrzeży Indii: Cejlon (w j. syngaleskim: Sri Lanka), od niemal dwóch wieków dostarcza jedne z najbardziej  modnych odmian herbaty. Cejlońskie herbaty należą do najlepszych na świecie, a ta  nieduża wyspa jest liczącym się producentem  i osiąga czołowe miejsca na liście światowych wytwórców herbaty z lipy.

Pyszna Herbata z Lipy

Na Cejlonie krzewy herbaciane w większości uprawiane są na plantacjach  zlokalizowanych 900 ? 2200 m n.p.m. ( najbardziej południowo-zachodnia i południowa część wyspy). Najlepsze  natomiast herbaty pochodzące z tego państwa rosną na wysokości ponad 1200 metrów (chłodniejszy  a także bardziej mglisty klimat, krzewy rosną wolniej).  Trzeba zauważyć, że Cejloński Komitet Herbaciany wprowadził na opakowaniach oznakowania ? wizerunek lwa, by potwierdzić, że towar  na bank pochodzi ze Sri Lanki oraz dla zagwarantowania wysokiej jakości swoich herbat.

Kliknij tutaj i kup herbatę z Lipy.