Każdy rodzic wie, jak trudnym zadaniem jest namówić swoją pociechę na coś, czego nie lubi lub nie zna. W przypadku pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym bardzo ważne jest wcześniejsze pozytywne nastawienie dziecka do lekarza i zastosowanie pewnych sprytnych wybiegów, które sprawią, że maluch usiądzie na fotelu z uśmiechem na ustach.

Najważniejszą kwestią, o której musimy pamiętać w zasadzie od samego początku, kiedy jeszcze nie planujemy dla naszego dziecka wizyty u dentysty jest wpajanie w nim pozytywnych skojarzeń z pielęgnacją zębów. Przede wszystkim nie możemy w obecności dziecka wyrażać się ze strachem lub obawą w temacie leczenia własnego uzębienia, a raczej przy każdej planowanej wizycie u stomatologa tryskać entuzjazmem, który sprawi, że dziecko samo będzie chciało wybrać się na taką fajną wyprawę. Od najwcześniejszych miesięcy życia maluch powinien także uczestniczyć w codziennym myciu zębów przez członków rodziny, a kiedy będzie mieć dziesięć miesięcy, może już otrzymać własną szczoteczkę, którą rodzic, w atmosferze zabawy, umyje my ząbki.

Kiedy dziecko osiągnie wiek pozwalający mu na samodzielną pielęgnację jamy ustnej bez ryzyka, że zrobi sobie krzywdę, powinniśmy je do tego namawiać i nagradzać za poprawne wykonanie ?zadania?. W ten sposób nasz maluch będzie kojarzyć dbanie o zęby z radością i pozytywnymi uczuciami.

Profesjonalne podejście do dziecka zapewnia K2 Dental – Dentysta Gdańsk, w którym zajdziemy również specjalistę stomatologa dziecięcego.