Dermapen to innowacyjna technologia, dzięki której można skutecznie opóźniać pierwsze oznaki starzenia, ujędrniać skórę, niwelować rozstępy a nawet blizny potrądzikowe. To nowoczesne urządzenie z powodzeniem może zastąpić tradycyjną mezoterapię igłową czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujące derma rollery.

 

Jak działa Dermapen?

 

Dermapem to w pełni opatentowane urządzenie, którego istota są wymienne, jednorazowe kartridże z 12 molibdenowymi igiełkami. Igiełki te nie zawierają w swoim składzie niklu ani chromu, dzięki czemu zabiegi z powodzeniem mogą być wykonywane u osób o skórze nadwrażliwej czy uczuleniowców. Kluczem jest tu też system AOVN, czyli Advanced Oscillating Vertical Needling – to silniczek, który wprawia w ruch igiełki, powodując nawet 1300 nakłuć na sekundę. Warto tutaj zaznaczyć, że do tej pory żadne z urządzeń o podobnym działaniu nie uzyskało tak spektakularnego wyniku.

Zainteresowany zabiegiem w Trójmieście sprawdź:

Działanie Dermapenu opiera się na znanej już technologii. To iniekcja w głąb skóry, przy czym głębokość nakłuć może być regulowana (od 0,5 mm do 2,5 mm). Dzięki temu lekarz dermatolog ma pełną kontrolę nad przeprowadzanym zabiegiem i może dopierać iniekcje odpowiednio, patrząc na rodzaj skóry czy rodzaj problemu, jaki będzie zwalczany.

Efekty zabiegu widać natychmiast natomiast, aby uzyskać zamierzony cel najczęściej zaleca się wykonanie całej serii zabiegów. O tym, ile i w jakich odstępach czasu należy je wykonywać może decydować tylko wykwalifikowany lekarz dermatolog.

Warto zaznaczyć, że jednorazowy zabieg jest w pełni komfortowy dla pacjenta. Nie trwa dłużej aniżeli kilka minut (maksimum kilkanaście przy dużej partii ciała) i jest całkowicie bezbolesny. Pulsujące igiełki pobudzają naskórek i skórę właściwa do naturalnej regeneracji, pobudzają do produkcji odpowiedniej ilości kolagenu i kwasu hialuronowego a to właśnie te składowe są w dużej mierze odpowiedzialne za stan naszej skóry.

 

Wskazania do przeprowadzania zabiegów

Z zabiegów Dermapenem powinny korzystać osoby, które chcą walczyć z oznakami starości i jak najdłużej zachować młody i zdrowy wygląd. To idealne rozwiązanie dla tych, których skóra stała się zwiotczała, niedostatecznie napięta.

Dermapen usuwa także niedoskonałości skóry w postaci rozstępów, przebarwień czy blizn potrądzikowych.

I to nie wszystko, urządzenie okazuje się ratunkiem w leczeniu łysienia – może być skutecznie stosowane na skórze głowy a mikro nakłucia pozwolą wtedy na lepsze wchłanianie odżywczego preparatu, niezbędnego do prawidłowego porostu włosów. Jak widać jego zastosowanie jest wielce szerokie.

Sprawdź także: ABC testów alergicznych.

 

Gdzie można stosować Dermapen?

 

Dermapen działa tak samo skutecznie na różnych partiach ciała. Najczęściej zabiegi wykonuje się na skórze całej twarzy, szyi i dekolcie chociaż tam samo dobrze sprawdza się na takich partiach ciała jak ramiona, plecy, klatka piersiowa, brzuch, uda czy pośladki. Co ciekawe, cieszy też fakt, iż Dermapen dociera w trudno dostępne i delikatne miejsca – dzięki niewielkim rozmiarom głowicy, z powodzeniem można go stosować w okolicach kącików ust, otworów nosowych czy w okolicach oczu.

mezoterapia na przebarwienia gdańsk