Depilacja bikini - laserowa depilacja bikini Gdańsk

Depilacja laserowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wykonywany jest jako skuteczna alternatywa dla codziennego, uciążliwego usuwania owłosienia domowymi sposobami. Wiele osób decyduje się na depilację laserową ze względów higienicznych lub wskazań lekarskich, np. w przypadku hirsutyzmu u kobiet (nadmiernego owłosienia o podłożu hormonalnym).

Depilacja laserowa Vectus – najskuteczniejsza depilacja na świecie

Wieloletnia praca i doświadczenie najwyższej klasy ekspertów z Harvard University zaowocowały skonstruowaniem przełomowego narzędzia do depilacji laserowej. Laser Vectus łączy w sobie wszystkie cechy niezwykle pożądane zarówno przez profesjonalistów wykonujących zabieg depilacji laserowej, jak i przez pacjentów. Są nimi niezwykła skuteczność zabiegu skorelowana z jego bezpieczeństwem i bezbolesnością. Jakie rozwiązania technologiczne umożliwiły taki postęp na polu depilacji laserowej?

Najbardziej przełomowym rozwiązaniem, które wykorzystuje laser Vectus, okazuje się być czytnik Skintel, analizujący grubość i barwę włosa, gęstość owłosienia oraz fototyp skóry. Dzięki temu możliwe jest indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu, co znajduje odbicie w jego skuteczności i braku działań niepożądanych.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest technologia Photon Recycling, umożliwiające wykorzystanie energii światła odbitego przez skórę. Zauważalnie zwiększa to efektywność zabiegu. Dla pacjenta niezwykle istotne jest bezbolesność procedury – tą zapewnia przełomowy system chłodzenia z wykorzystaniem szkła szafirowego. Wszystkie te rozwiązania dają ostatecznie efekt niezwykle skutecznego i bezpiecznego lasera do depilacji, o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu.

Gdzie można umówić się w Gdańsku na depilację laserową?

Clinica Cosmetologica.
Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
tel. +48 791 604 604

więcej: Depilacja laserowa Vectus – http://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

 

Dla kogo wskazana jest depilacja laserowa Vectus?

Zabiegowi depilacji laserowej poddają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Duże zainteresowanie tą procedurą podyktowane jest zarówno względami estetycznymi, jak i higienicznymi. Depilacja laserowa umożliwia trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia, co poza nienagannym wyglądem sprzyja zachowaniu higieny, np. poprzez ograniczenie rozwoju bakterii czy potliwości. Z racji braku ograniczeń podyktowanych odcieniem włosa czy skóry, depilacja laserowa Vectus zasługuje na szczególną uwagę osób obdarzonych jasnym owłosieniem czy ciemnym fototypem skóry. Są jednak sytuacje kliniczne, które ograniczają możliwość przeprowadzenia każdego typu depilacji laserowej. Przeciwwskazaniami do depilacji mogą być:

  • ciąża i laktacja
  • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym i grzybiczym
  • bielactwo czy łuszczyca
  • przebarwienia skórne
  • cukrzyca
  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • stosownie antybiotyków lub leków fotouczulających
  • świeża opalenizna
  • posiadanie rozrusznika serca
  • tendencje do powstawania bliznowców

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Podstawowym założeniem zaleceń przedzabiegowych jest dbałość o nawilżenie skóry i unikanie jej podrażnień. Z tego względu na miesiąc przed depilacją laserową niewskazane są zabiegi usuwania włosków kremami do depilacji, depilatorem, woskiem czy pęsetą, a także opalanie. Należy także odstawić antybiotyki i leki fotouczulające – nagietek, dziurawiec, ziołowe herbatki odchudzające czy retinoidy. Nie zaleca się wykonywania peelingów, zabiegów złuszczających i kosmetycznego oczyszczania skóry. Na zabieg depilacji laserowej należy przyjść z ogoloną skórą, nie potraktowaną żadnymi kosmetykami.
Z racji wykorzystania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych zabieg jest bardzo szybki, trwa kilka minut i nie jest odbierany przez pacjenta jako bolesny. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje po maksymalnie 2 – 3 dniach.

Jak wygląda depilacja laserowa vectus – Zabieg?

Depilacja laserowa Vectus Gdańsk

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej?

Po zabiegu depilacji skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Odradzane jest stosowanie wysuszających mydeł czy kosmetyków na bazie alkoholu. Skóra powinna być nawilżana łagodnymi, regenerującymi kosmetykami (Bepanthen, Panthenol). Odradzane jest również korzystanie z sauny, basenu, opalania oraz korzystanie z antybiotyków czy leków fotouczulających.