Laser diodowy Vectus już od jakiegoś czasu stał się światowym hitem w kwestiach skutecznej depilacji niechcianego owłosienia. Teraz natomiast zaczyna podbijać również polski rynek a medycy zachwalają doskonałe efekty, jakie wykazuje właśnie tego rodzaju urządzenie. Dzięki laserowi nie tylko pozbędziemy się włosków raz na zawsze, ale zabiegi te są bezbolesne i całkowicie bezpieczne.

Zabieg laserowego usunięcia owłosienia trwa dosłownie kilka minut. Dzięki urządzeniu o długości fali 810 nm pozbycie się włosów raz na zawsze jest naprawdę możliwe. Możemy za to dziękować naukowcom z Harvard University, bo to właśnie oni najpierw przez ponad 10 lat prowadzili specjalistyczne badania a potem wprowadzili ten produkt na rynek. To jedyny tego rodzaju sprzęt, który samodzielnie i automatycznie bada poziom aktywnej melaniny, dzięki czemu dobierane są indywidualne parametry pracy lasera.

Działanie lasera Vectus

Zasada jego funkcjonowania jest prosta. Laser emituje wiązki światła, które trafiają bezpośrednio do komórek barwnikowych każdego włosa, by je skutecznie niszczyć. Wytwarzana jest wysoka temperatura, która wpływa na strukturę włosków jednak pacjent nie musi martwić się o poparzenie skóry. Czytnik Skintel, w który wyposażony jest laser analizuje poziom melaniny i dobiera siłę działania na włosy. Dzięki temu metoda ta jest w zupełności bezpieczna, ryzyko ograniczane jest do absolutnego minimum.

Warto również wspomnieć, iż doświadczony lekarz, który wykonuje zabieg w gabinecie dermatologicznym bądź klinice medycyny estetycznej ma również możliwość doboru głowicy lasera. To zdecydowanie ułatwia sprawę – większa głowica pozwoli na przykład szybciej pozbyć się włosków z dużych partii ciała, na przykład kończyn dolnych czy pleców. Mała zaś pozwala na idealną precyzję.

Trzeba też zauważyć, że Vectus posiada system automatycznego chłodzenie, Advanced Contact Cooling. To właśnie od sprawia, że zabiegi stają się zupełnie bezbolesne, chłodzenie jest naturalnym znieczulaczem.

Jak przebiega zabieg laserem Vectus

Przede wszystkim ważne jest przygotowanie pacjenta i analiza stanu jego zdrowia. Istnieją bowiem przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegów (to na przykład choroby skóry, cukrzyca, problemy z krążeniem, ciśnieniem krwi czy ciąża).

Najbardziej istotne jest zdrowie pacjenta, więc stawiamy na holistyczne podejście, które gwarantuje przede wszystkim dbałość o zdrowie pacjenta. Jeśli więc w czasie wizyty kontrolnej okaże się, że występują niepokojące zmiany skórne, kierujemy pacjenta na konsultację dermatologiczną do lekarza specjalisty” – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS.

Sprwdź także: Depilacja laserowa Gdańsk.

Lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań nie tylko ze względów zdrowotnych, ale także wtedy, gdy skóra pacjenta będzie w odpowiednim stanie. Nie może być opalona, musi być ogolona, czysta i nie zanieczyszczona jakimikolwiek preparatami kosmetycznymi. Efekty laserowej depilacji Vectus

Aby usunąć 95% zbędnego owłosienia z danej partii ciała konieczne jest wykonanie około 4-6 zabiegów. O ich ilości może decydować tylko lekarz. Zabiegi te wykonuje się w kilkutygodniowych odstępach. Finalnie skóra pozostaje jedwabiście gładka, pozbawiona owłosienia już na zawsze.

Źródła:

http://drkozicka.pl/arts/dermatologia-kliniczna/

http://medicinemag.pl/depilacja-laserowa-vectus-gdansk/