Ćwiczenia oraz dieta to oczywiście efektywne sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów, jednakże nie zawsze radzą sobie z pewnymi problemami, takimi jak trudniejsze miejsca na ciele, z których tkanka tłuszczowa nie schodzi tak szybko czy cellulit. Z tego rodzaju kłopotów pomogą nam wyjść zabiegi z zakresu kosmetologii. Jednym z nich jest endermologia. Na czym ona polega i na jakie rezultaty można liczyć?

Idealna sylwetka i…twarz

Endermologia jest zabiegiem, podczas którego stosuje się masaż podciśnieniowy, oddziałując na tkankę łączną skóry. Połączenie działania podciśnieniem z mocnym masażem sprawia, że poprawia się metabolizm opornej tkanki tłuszczowej, która nie poddaje się diecie ani ćwiczeniom. Ponadto podczas zabiegu tkanka jest stymulowana do samodzielnej odnowy poprzez tworzenie nowych włókien kolagenowych. Dzięki endermologii możliwe jest miejscowe wyszczuplenie, likwidacja cellulitu oraz ujędrnienie. Poza tym masaż podciśnieniowy pomaga organizmowi pozbyć się nagromadzonych toksyn.

Na co stosować?

Endermologia może być stosowana na ciało, ale i na twarz, którą odmładza i sprawia, że pobudzone są jej procesy naprawcze. Przed zabiegiem pacjentka ubiera specjalny kombinezon, by w czasie masażu głowica sterowana komputerowo nie dotykała bezpośrednio ciała. Głowica zbudowana jest z dwóch rolek masujących ciało oraz części odpowiedzialnej za zasysanie. Dzięki temu sprzęt daje naprawdę widoczne i wyczuwalne rezultaty. Jeden zabieg trwa około 30 minut. Dla trwałych i lepszych rezultatów zaleca się serię masaży. Każda pani, która nie może sobie poradzić z tłuszczykiem na brzuchu czy biodrach lub zmaga się z oznakami starzenia powinna zainteresować się opisanym sposobem na walkę nawet z opornymi problemami.

Artykuł powstał przy współpracy z magazynem medycznym MedicineMAG portalem wiedzy na temat zdrowia i medycyny.