Mało inwazyjna chirurgia naczyniowa jest stosunkowo młodą dziedziną medyczną, ale jakże szybko rozwijającą się i coraz bardziej popularną. Zabiegi laserowe są tak zachwalane, bo są szybkie, skuteczne i pozwalają na skrócenie okresu rekonwalescencji do niezbędnego minimum. Zabiegi są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne a pacjent nie wymaga hospitalizacji. Co więcej, już tego samego dnia wraca do pełnej aktywności fizycznej.

Początki mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej przypisuje się na koniec XX wieku. Dzisiaj jest już standardem i można z niej korzystać w najlepszych klinikach i renomowanych gabinetach medycznych. Największą zaletą tej metody jest precyzyjność. Co więcej, nie przysparzają bólu, nie wywołują powikłań, nie zostawiają trwałych śladów, na przykład w postaci trwałych blizn.

Efekty laseroterapii

Laserowe leczenie żylaków cieszy się niezwykłymi efektami kosmetycznymi. Do tej pory, pacjenci, którzy leczyli niewydolność żylną skazani byli na trwałe blizny, które pozostawały w wyniku operacji chirurgicznej przy pomocy skalpela. Jedynym powikłaniem po zabiegach laserowych jest niewielkie nacięcie, które jest konieczne do wprowadzenia światłowodu natomiast i ono zanika po kilku dniach. Nogi pozostają gładkie, bez jakichkolwiek znamion.

Sprawdź także: Sposoby na skuteczną regenerację skóry

Warto również dodać, że laserowe usuwanie żylaków nie jest inwazyjne dla organizmu pacjenta. W tym przypadku wykorzystuje się znieczulenie miejscowe a nie narkozę, która nierzadko wyczerpywała stan zdrowia chorych. Zdarzało się również, że znieczulenie ogólne było przeszkodą w przeprowadzeniu zabiegu bowiem nie każdy z pacjentów mógł z niego skorzystać.

Światłowód wprowadzany jest do chorej żyły i zamyka ją natychmiast, nie występuje tutaj jakakolwiek ingerencja na zdrowe tkanki.

Nowoczesna technologia

Chirurg naczyniowy podczas przeprowadzania zabiegu ma do dyspozycji najbardziej nowoczesny sprzęt i kontrole nad wszystkimi parametrami. Laseroterapię wykonuje się przy wykorzystaniu badania USG, do tego pacjent jest cały czas w pełni świadomy. Sam zabieg trwa od kilkunastu minut do godziny; jest jednorazowy.

Obsługą najnowocześniejszego sprzętu do mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej zajmują się najlepsi chirurdzy naczyniowi, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne szkolenia zagraniczne i międzynarodowe sympozja. To właśnie dzięki temu wielogodzinna operacja przy użyciu skalpela została zastąpiona kilkunastominutowym zabiegiem.

Co istotne, każdy pacjent traktowany jest indywidualnie a najbardziej nowoczesne lasery posiadają unikalną funkcję automatycznego doboru wszystkich parametrów, jakie decydują o skuteczności zabiegu. Dzięki temu nie ma mowy o powikłaniach czy niedostatecznej skuteczności a laseroterapia jest całkowicie bezpieczna.

Laserowe usuwanie żylaków wykazuje 97% skuteczność a ewentualne powikłania wiązać się mogą jedynie z błędami lekarskimi. Właśnie dlatego w celu niwelowania niewydolności żylnej warto wybierać najbardziej renomowane kliniki, które zatrudniają najlepszych chirurgów naczyniowych.

Przykładem może być Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku, gdzie pracują sami eksperci. To właśnie oni najpierw kwalifikują pacjenta do zabiegu a potem osobiście je wykonują.

Źródła: