Dla podwyższenia naszego metabolizmu, oprócz środków farmakologicznych i odpowiedniej diety, najlepszy jest po prostu ruch. Takie hormony jak testosteron albo hormon wzrostu wydzielane są najintensywniej w momencie zwiększonej aktywności fizycznej a im jest ich więcej, tym szybciej i lepiej nasz organizm spala nagromadzony tłuszcz. Wystarczy niewielka seria ćwiczeń z odpowiednim obciążeniem a komórki tłuszczowe zaczynają się rozpadać.

Po takim intensywnym rozgrzaniu organizmu i zapoczątkowaniu procesu spalania tkanki tłuszczowej, możemy przejść do przyjemniejszych ćwiczeń aerobowych, na przykład jazdy na rowerze, biegania albo marszu. Ta forma aktywności fizycznej utrzyma proces spalania tłuszczu na wysokim poziomie przez dłuższy czas.

Dla najlepszych efektów dobrze jest wykonywać te ćwiczenia w miarę intensywnie i przez okres około trzydziestu minut. Dzięki temu uzyskamy najlepsze efekty.

Oczywiści należy to robić regularnie, na przykład co drugi dzień i najlepiej w czyimś towarzystwie, żeby nie było nudno.

artykuł pochodzi z serwisu metabolizm.net