Przebarwienia skóry pojawiają się na różnych częściach ciała. Niejednakowe są również przyczyny ich pojawiania. Bardzo często są one spowodowane działaniem promieni słonecznych. Gdy po słonecznych dniach powoli znika opalenizna, bardzo często pozostają po niej piegi jak i inne przebarwienia. Nie u każdego jednak zachodzi taka reakcja, co sugeruje, że istotny jest tu także czynnik genetyczny. Tak czy inaczej, pojawienie się przebarwień zwykle nikogo nie cieszy, lecz skłania do poszukiwań metody ich usunięcia.

Jak pozbyć się przebarwień na skórze?

Istnieje wiele sposobów na zlikwidowanie przebarwień, jednak niewiele z nich cieszy się dużą skutecznością. Nowością w Polsce, a znaną i często stosowaną na zachodzie terapią, jest leczenie cosmelanem. Jest to środek, a właściwie cały ich zestaw, który posiada potwierdzoną skuteczność.

Czym jest cosmelan?

W skład zestawu wchodzą:

– preparat odtłuszczający
– maska
– krem do depigmentacji
– krem łagodzący

Na czym polega terapia?

Stosowanie cosmelanu nie jest trudne czy bolesne. Tym nie mniej, zaleca się, aby nie rozpoczynać terapii samodzielnie. Zawsze powinna się ona odbywać pod okiem doświadczonego lekarza. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że cosmelan został zastosowany prawidłowo. Ponadto, stały kontakt z lekarzem daje możliwość na zadanie nurtujących pytań odnośnie terapii. Kiedy coś nie jest dla nas dostatecznie jasne, lub mamy wątpliwość, czy wszystko przebiega prawidłowo, najlepiej jak najszybciej wszystko wyjaśnić.

Sprawdź także:

1 etap terapii

Pierwszym krokiem w terapii cosmelanem jest wybranie się do gabinetu lekarskiego. Tam specjalista oczyszcza przebarwioną skórę, jak również dokonuje jej odtłuszczenia. Gdy skóra jest czysta i sucha, nakłada on maskę z zestawu cosmelan.

2 etap

Założoną maskę należy trzymać przez kilka godzin. O dokładnym terminie jej zmycia poinformuje lekarz prowadzący. Zmycie maski jest proste i wystarczy do tego jedynie woda. Zdjęcie maski to jednak nie koniec terapii. Kolejnym etapem jest nakładanie kremu cosmelan przez kilka tygodni, najczęściej przez około miesiąc.

Efekty terapii cosmelanem

Wyniki terapii są zadowalające. Zwykle udaje się na stałe zlikwidować całość lub większą część przebarwień. Jednakże, aby terapia przebiegłą pomyślnie, trzeba pamiętać aby nie przerwać terapii. Należy regularnie nakładać krem cosmelan. Bardzo ważne jest również, aby podczas terapii, regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne do lekarza.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem endokrynologiczne.info.pl

Źródła: