Cellulit pojawia się u 80% kobiet w wyniku nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej. Wpływ na to ma nieodpowiedni tryb życia – stosowanie złej diety, brak aktywności fizycznej czy stosowanie używek, takich jak papierosy, ale również uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, zaburzenia przepływu krwi i limfy. Cellulit niestety wpływa na nieestetyczny wygląd ciała kobiet, pojawia się tzw. pomarańczowa skórka, która oszpeca ciało.

Cellulit pojawia się najczęściej na udach, brzuchu, biodrach czy pośladkach. W początkowej fazie widoczny jest w trakcie przeprowadzania testu „uszczypnięcia” – po ściśnięciu skóry ta staje się nierówna i pofałdowana. W późniejszym etapie cellulit widoczny jest zawsze i powoduje ogromny dyskomfort psychiczny osób, które się z nim borykają.

Jak usuwać cellulit domowymi sposobami?

W początkowym stadium powstawania tego kosmetycznego defektu skóry przydadzą się antycellulitowe kremy i żele pielęgnacyjne. Te zapobiegną powstawaniu kolejnych zmian i sprawią, że skóra stanie się dużo gładsza i bardziej napięta. Idealnie nadadzą się też domowe sposoby – peeling z fusów kawy, soli morskiej czy nacieranie skóry szorstką rękawicą świetnie pobudzą krążenie, złuszczą martwy naskórek i przyśpieszą metabolizm. Właśnie dzięki temu skóra stanie się znowu jędrna. Należy przy tym pamiętać, że zabiegi tego rodzaju dadzą efekty tylko wtedy, gdy będą stosowane regularnie, przez długi czas. Trzeba również zaznaczyć, że w zaawansowanej fazie cellulitu zabiegi tego rodzaju niewiele pomogą, zapobiegną jedynie pojawianiu się kolejnych zmian.

Jak usuwać cellulit w sposób profesjonalny?

Dużo bardziej aniżeli domowe sposoby sprawdzają się zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. To w pełni bezpieczne i nieinwazyjne dla organizmu metody, dzięki którym przywraca się skórze dawny, zdrowy wygląd.

Mieszkasz w Trójmieście? Masz problemy z cellulitem? Sprawdź ofertę: USUWANIE CELLULITU GDAŃSK 

Zabiegi, takie jak lipoliza iniekcyjna, iniekcje kwasu hialuronowego, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy mezoterapia igłowa w szybki i skuteczny sposób pozbędą się pomarańczowej skórki z wybranej partii ciała.

Warto też wspomnieć o laseroterapii. Przy wykorzystaniu lasera Harmony XL ClearLift cellulit znika najszybciej. Już kilka zabiegów, które polegają na rozbijaniu tkanki tłuszczowej wydzielanymi wiązkami światła o odpowiedniej temperaturze sprawia, że skóra staje się gładka i jędrna.

Podobne efekty uzyskać można korzystając z zabiegów Dermapenem. Technika działania polega tutaj na mikronakłuwaniu skóry, dzięki czemu pobudza się tkankę do naturalnej regeneracji. Co więcej, dzięki iniekcjom dużo lepiej wchłaniają się preparaty odżywcze.

Źródła:

http://sposobynazdrowie.info.pl/zabiegi-kosmetyczne/cellulit/

http://artykulynazdrowie.pl/zabiegi/cellulit/