Botoks

 

Operacje plastyczne odeszły już do lamusa. Dzisiaj zamiast skalpela coraz częściej wybieramy nieinwazyjne metody pozbywania się pierwszych oznak starości. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna i nie ma w tym nic dziwnego bowiem zabiegi są porównywalnie skuteczne a jednak są o wiele bardziej bezpieczne. Coraz częściej decydujemy się na przykład na botoks, który idealnie wygładza nasze zmarszczki sprawiając, że skóra staje się znowu młoda, gładka i pięknie lśniąca.

 

Co to jest botoks?

 

Botoks to toksyna botulinowa, czyli inaczej jad kiełbasiany. Słysząc o jadzie kiełbasianym nierzadko jesteśmy przerażeni bowiem jak wiadomo, to trucizna. Okazuje się jednak, że podawany w małych ilościach nie jest w żaden sposób toksyczny dla naszego organizmu. Wstrzykując jad w mięśnie naszej twarzy jest w pełni bezpieczny, odmładza ją natychmiast, nie powodując przy tym jakichkolwiek niepożądanych powikłań.

Co ciekawe, botoks można wstrzykiwać jedynie w poszczególne partie twarzy. Dzięki toksynie botulinowej zostaje unieruchomiony dany mięsień. Botoks działa jednak tylko przez określony czas a jeśli zostanie użyty na niewielkich partiach twarzy to ta nadal pozostanie w pełni naturalna. Skutecznie wygładzone zostaną natomiast zmarszczki mimiczne, zatrzymany zostaje także proces ich pogłębienia.

 

Kto korzysta z botoksu?

 

Z toksyny botulinowej korzystają dzisiaj najczęściej Panie jednak obecne kanony piękna wymagają nieskazitelnego wyglądu również od mężczyzn. To oni stają się także coraz częściej klientami najlepszych gabinetów dermatologicznych czy też klinik medycyny estetycznej.

Jak potwierdzają medycy, największą grupą klientów są osoby po 40 roku życia, bo to właśnie w tym czasie zaczynają przeszkadzać pierwsze oznaki starzenia się skóry. I chociaż botoks można bezinwazyjnie wstrzykiwać osobom sporo młodszym to zgodnie z niepisaną zasadą, profesjonalny lekarz nie podejmie się wykonania takiego zabiegu osobie, która nie ukończyła jeszcze 25 lat.

Zainteresowany podobnym zabiegiem? Sprawdź : Botoks Gdańsk

Warto zaznaczyć, że botoks nie jest wstrzykiwany jedynie w mięśnie twarzy chociaż są to zabiegi wykonywane najczęściej. Okazuje się, że toksyna botulinowa ma na przykład właściwości antypotliwe – z powodzeniem przy jej pomocy zwalcza się problem pocenia się stóp.

 

Przeciwwskazania do ostrzykiwania botoksem

 

Toksyna botulinowa jest substancją w pełni bezpieczną a ostrzykiwanie nie wiąże się z żadnymi powikłaniami zdrowotnymi. Z tej metody odzyskania młodości nie mogą jednak korzystać kobiety ciężarne oraz te, które karmią piersią. Co więcej, przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie leków rozrzedzających krew oraz choroby nowotworowe.

 

Efekty ostrzykiwania botoksem

 

Efekt ostrzykiwania danej partii twarzy botoksem jest widoczny niemal natychmiast jednak na ostateczny wygląd trzeba poczekać średnio 4 dni.

Działanie botoksu utrzymuje się w okresie od 3 do nawet 9 miesięcy, po czym można z powodzeniem wykonywać kolejne zabiegi tego rodzaju.