Wiele pań ma problem z cellulitem, a bardzo często walka z nim wcale nie jest prosta. Nawet bardzo szczupłe i wysportowane osoby mogą zauważyć pojawienie się na ciele skórki pomarańczowej. Na szczęście, obecnie takie zabiegi jak endermologia pozwalają na skuteczne ujędrnienie skóry i pozbycie się cellulitu w dość krótkim czasie. Z pewnością ten zabieg jest wart naszej uwagi, gdyż jego cena nie jest wygórowana.

Dlaczego właśnie zabieg endermologii?

Przede wszystkim ze względu na jego skuteczność. Zabieg polega na wykonaniu masażu mechanicznego, który bezpośrednio stymuluje tkankę łączną w głębokich warstwach skóry. W efekcie zabieg poprawia jej wygląd, sprawia, że jest gładka i ujędrniona. Alternatywnym sposobem walki ze skórką pomarańczową jest stosowanie różnego rodzaju preparatów ujędrniających, które dostępne są w drogeriach i aptekach. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że tego typu preparaty nigdy nie będą tak skuteczne jak zabieg endermologii, gdyż ze względu na bariery ochronne organizmu, zazwyczaj nie docierają one do głębokich warstw skóry.

Jak wygląda sam zabieg?

Zainteresowany? Sprawdź:

Na zabieg możemy zapisać się w w ielu gabinetach kosmetycznych, ośrodkach SPA czy nawet gabinetach medycyny estetycznej.

Sama kuracja nie powinna być bolesna, gdyż intensywność masażu jest określana indywidualnie dla każdego z pacjentów z osobna. Masaż wykonywany jest przy użyciu specjalnej głowicy, na której umieszczone są dwie masujące rolki, gdzie każda z nich pracuje niezależnie. Obok rolek znajduje się komora ssąca (stąd też endermologia zaliczana jest do metod próżniowych), a jej zadaniem jest zasysanie masowanych fałd skóry. Masaż nie tylko ujędrnia, ale i rozluźnia napięcie mięśniowe, a także spłyca występujące na skórze blizny czy rozstępy, jednocześnie modelując sylwetkę.

Sprawdź także: Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk

Jakie efekty?

Efekty masażu mechanicznego są widoczne już po pierwszej sesji, a ich dokładna liczba uzależniona jest od oczekiwań pacjentki zgłaszającej się na zabieg. Dzięki endermologii mamy sporą szansę na odzyskanie młodego i pięknego wyglądu skóry.

Artykuł pwostał przy współpracy z portalem naszezdrowie.org.pl